درای وال (DryWall)

بانک اطلاعات تخصصی درای وال

آنچه در این مقاله خواهید خواند... نمایش

درای وال Drywall | مرجع اطلاعات تخصصی درباره درای وال Drywall

درای وال (drywall) یک نام آشنا در صنعت ساختمان سازی است؛ و در واقع نوعی دیوار است که در معنای فارسی به آن دیوار خشک می گویند. چرا که در ساخت و اجرای این دیوار از هیچگونه مصالح ساختمانی تر (مانند ملات ماسه و سیمان) استفاده نمی شود.

ساختمان درای وال و ساختار مقاوم در برابر زلزله این سیستم ساخت و ساز خشک، سبک بوده و از ترکیب پنل های گچی یا سیمانی (که در اصطلاح عموم به آن کناف گفته می شود) به همراه پروفیل سبک فولادی گالوانیزه ساخته می شود.

دیوار جداکننده، سقف کاذب، دیوارهای پوششی و پوشش های مقاوم در برابر حرارت ساختارهایی هستند که از ترکیب این دو عنصر ساخته می شوند.

بخاطر سرعت بالا در نصب درای وال و اجرای آن و همچنین تنوع طرع و مدل طرفداران بسیاری دارد که در ساخت و تغییر دکوراسیون فضاهای مختلف ساختمان بسیار کاربردی است.

در این مقاله به عنوان مرجع کامل اطلاعات عمومی و تخصصی درای وال (drywall) از تاریخچه درای وال تا مزایا و معایب آن و همچنین نحوه اجرا و قیمت دیوار خشک (درایوال) و هر آنچه لازم است در این باره بدانید را برای شما بازگو می کنیم.

اگرچه مجموعه تخصصی ماد با آماده سازی بستری هوشمند در سامانه های خدماتی و فروشگاهی و همچنین مشاوره رایگان حضوری و تلفنی آماده خدمت رسانی همه جانبه به شما عزیزان است. 

تاریخچه درای وال drywall

ابداع سیستم های ساخت و ساز خشک درای وال (dry wall) به سال ها قبل بر می گردد. قبل از جنگ جهانی دوم، رایج ترین مصالح برای پوشش داخلی ساختمان های مسکونی و تجاری در اروپا، گچ بود.

پس از جنگ جهانی دوم به دلیل مشکلات سیستم اندود گچی (از جمله نیاز به نیروی کار متخصص، وزن ﺑﯿﺸﺘﺮ، ﻧﻔﻮذ رﻃﻮﺑﺖ ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺘﺎر زﯾﺮﯾﻦ، ﺳﺮﻋﺖ ﭘﺎﯾﯿﻦ و ﺻﺮف زﻣﺎن ﺑﺮاى ﺧﺸﮏ ﺷﺪن ﻗﺒﻞ از ﻋﻤﻠﯿﺎت رﻧﮓ ﮐﺎرى) استفاده از سیستم های دیوار خشک یا همان درای وال (drywall) گسترش یافت.

سیستم درای وال از قاب نگهدارنده و صفحه گچی (یا صفحات سیمانی) نصب شده بر روی آن تشکیل شده است که برای ساخت جداکننده های غیرباربر و پوشش نازک کاری دیوار و سقف کاذب (درای وال سقف) با استفاده از اجزای پیش ساخته استفاده می شود.

 قاب نگهدارنده اصلی از سازه هایی با مقاطع C، U، L شکل از جنس فولاد گالوانیزه تشکیل شده که در برخی کشورها از مقاطع چوبی استفاده می شود. قاب اصلی درای وال (drywall) نقشی در سازه ساختمان ندارد و صرفاً جهت نصب و تثبیت صفحات گچی در نظر گرفته شده است.

اتصال صفحات درای وال به قاب توسط پیچ مخصوص صورت می گیرد. سپس به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری میان صفحات انجام می شود. در نتیجه سطحی صاف و یکپارچه حاصل می شود. سیستم مدولار در روش ساخت درای وال، اجرای سریع، برنامه ریزی دقیق و صنعتی سازی را میسّر می کند. 

تاریخچه درای وال در ایران

از سال 1335 فناوری درای وال و ساخت و ساز خشک به ایران وارد شد، اما تا سال 1374 مورد بهره برداری قرار نگرفت. اگرچه فناوری درای وال بالغ بر بیست سال است که در ایران مورد بهره وری قرارگرفته اما همچنان شاخص سرانه مصرف درای وال در ایران در مقایسه با سایر کشورها پایین است.

 دلیل عمده این امر نبود دانش فنی و تخصصی درای وال میان مصرف کنندگان، سازندگان و حتی فارغ التحصیلان صنعت ساخت و ساز و همچنین کمبود نیروی متخصص است. 

 

بیمارستان میلاد تهران از جمله اولین پروژه های بزرگ ایران است است که با سیستم درای وال (drywall) مورد بهره برداری قرار گرفته است. امروزه در ساخت و ساز اکثر ساختمان های دولتی و بیمارستان ها و حتی بسیاری از پروژه های خصوصی از سیستم درای وال کناف بهره می گیرند. 

درای وال چیست؟

قبل از اینکه بدانید دیوار درای وال چیست؟ لازم است بدانید کناف چیست. چرا که بسیاری به اشتباه تصور می کننده کناف نام دیگر درایوال یا همان سیستم ساخت و ساز خش است. در صورتیکه کناف یک برند یا نام تجاری است که در این صنعت مبتکر و پیشتاز است.

غالباً در ایران مردم بسیاری از محصولات را با عنوان نام برند کناف می شناسند. در سایت مجموعه تخصصی ماد و همچنین وب سایت رسمی شرکت کناف می توانید به اطلاعات جامعی درباره کناف دست یابید.

اجزای دیوار خشک کناف

دیوارهای کاذب غیرباربر برای جدا کردن فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند که به آن دیوار جداکننده نیز می گویند. دیوارهای کاذب از سه قسمت اصلی استاد، پنل و رانر تشکیل می شوند.

رانرها از جنس فولاد بوده و با سطح مقطعی ناودانی شکل عمدتاً از قاب های اصلی درای وال کی پلاس به شمار می روند. داخل قاب های اصلی به وسیله یک سطح مقطع ناودانی شکل دیگر به نام استاد تقسیم شده است و پنل نیز همان صفحات چند لایه یا گچی هستند که روی آن ها نصب می شوند.  

درز میان صفحات درای وال توسط نوار و بتونه مخصوص درزگیری می شود تا سطحی یکپارچه حاصل شود و امکان رنگ، کاغذ دیواری، کاشی و دیگر پوشش ها فراهم شود. فضای خالی داخل درای وال امکان استفاده از عایق صوتی و حرارتی را فراهم کرده و همچنین امکان دسترسی به تأسیسات ساختمان را نیز آسان تر می کند.

انواع درای وال کناف

درای وال کناف با توجه به عملکرد و مکان مورد استفاده به انواع مختلفی تقسیم می شود. در زیر به شرح انواع درای وال می پردازیم:

1- درای وال پانل گچی

درای وال پانل گچی ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع Drywall است. معمولا در شرایط معمول و در مکان‌هایی که کاربری و شرایط خاصی ندارند از درای وال پانل گچی ساده (Regular Board) به کار می‌رود.

2- درای وال کناف مقاوم در برابر رطوبت

پنل های (Moisture Resistant board) که در برابر رطوبت مقاوم هستند در مکان هایی مانند آشپزخانه یا سرویس بهداشتی که رطوبت زیاد است (رطوبت کم تر از 90 درصد) استفاده می شود. این سبک مصالح را در رنگ و طرح می‌توان با سرامیک کف آشپزخانه هماهنگ در نظر گرفت. 

3- دیوار خشک مقاوم در برابر آتش سوزی

 

پانل های درای وال مقاوم به آتش با الیاف و شیشه تا 3 ساعت در مقابل آتش مقاوم هستند و در مکان هایی که نیاز به مقابله در برابر حریق ضروری است کاربرد دارد. 

4- درای وال مقاوم در برابر رطوبت و آتش سوزی

 

پنل های درای وال بسیار مقاوم (Fire & Moisture resistant board) در برابر آتش و رطوبت مقاوم هستند و در مکان هایی که هم رطوبت بالا است و هم خطر آتش سوزی وجود دارد استفاده می شود. استفاده از صفحات مسطح سیمان و آکوا پنل برای دیوارهای خارجی و همچنین دیوارهایی که دائماً با آب در تماس هستند مناسبند. 

5- درای وال سمنت

درای وال سمنت یکی از انواع پرکاربرد دیوار درای وال است که در واقع یک دیوار سبک است که در دیوارهای داخلی که همیشه با آب در تماس هستند، به کار می‌رود.

6- درای وال فایبر سمنت برد

درای وال فایبر سمنت برد در واقع دیوار سبک با سازه گالوانیزه استاد و رانر درای وال است که به عنوان پارتیشن در دیوارهای داخلی و با استفاده از عایق پشم سنگ یا عایق پلی اورتان، داخل استادها برای دیوارهای خارجی با ضخامت مورد نظر به صورت خشک، بدون درز و هرگونه نیاز به مصالح سنتی یا ملات، استفاده می شود.

آشنایی با ساختار درای وال | دیتیل درای وال

پس درای وال چیست؟ Drywall دیواری است که در ساختمان درای وال پوشش‌های ورقه‌ای مختلف (مانند صفحات روکش‌دار گچی یا تخته سیمانی الیافی با پیچ، میخ و گاهی پرچ) روی زیر سازی کناف دیوار خشک نصب می‌شوند.

همان طور که اشاره شد، دلیل نام گذاری دیوار پیش ساخته درای وال به دیوار خشک به دلیل عدم استفاده از ملات به عنوان ماده ای تر است.

جالب است بدانید در صنعت ساختمان‌سازی گاهاً به پوشش‌های متداول درای وال (Drywall) مانند پلاستر بردها، گچ برگ، شیت راک و وال برد هم دیوار خشک گفته می‌شود.

 

درای وال کناف و دیوار خشک کناف دیگر اصطلاحات برای دیوار خشک هستند که به دلیل توسعه استفاده از درای وال توسط شرکت کناف ایران (درای وال کناف ایران) به این نام شهرت یافته است.

مقایسه درای وال کاذب با دیوارهای کاذب آجری یا بُتنی

در مقایسه بین دیوارهای کاذب درای وال با دیوارهایی که با مصالحی مانند آجر یا بتون درست می شوند به چند تفاوت بر خورد می کنیم. اول اینکه درای وال کناف نسبت به دیوارهای سنتی حدودا 15 درصد سبک تر است همین امر سبب می شود در نهایت ساختمان سبک تر شده، در نتیجه مقاومت به زلزله افزایش یابد.

همچنین با توجه به سبک بودن درای وال کناف در صورت تخریب ساختمان خطر جانی برای ساکنین به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

دوم اینکه نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل درای وال به پروفیل ها باعث کاهش نیروی زلزله می شود. بدین شکل که استادها در داخل رانرها جای بیشتری برای بازی کردن دارند و به هم پیچ یا پرچ نمی شوند این در حالی است که پانل ها به هر دوی آنها پیچ شده در نهایت سازه یکپارچه ای به وجود می آید.

سبک بودن مصالح کناف باعث حمل آسان تر توسط کارگران می شود در نتیجه سرعت انجام پروژه به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد؛ همچنین بسته بندی مناسب درای وال در مسافت های طولانی مانع از آسیب دیدگی کناف ها می شود.

 سومین نکته قابل توجه دسترسی آسان به تأسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در نتیجه در صورت آسیب دیدگی لوله ها به راحتی و با سرعت زیاد امکان تعویض و تعمیر قسمت آسیب دیده وجود دارد که همین امر تأثیر مثبت در افزایش عمر ساختمان دارد.

 

کلاً سیستم درای وال کناف در بازسازی منزل و ساختمان ها قدیمی و همچنین پروژه هایی که نیاز به ساخت و ساز سریع باشد بهرین انتخاب است.

کاربرد درای وال

تخته گچ یا درای وال با ایجاد یک سطح یکپارچه و مستحکم به عنوان پوشش دیوار های خارجی ساختمان، پوشش دیوارهای داخلی، دیوارهای جداکننده، پوشش سقف های دکوراتیو، قاب بندی های مختلف با سبک های گوناگون استفاده می شود.

مزایای عمومی استفاده از درای وال کاذب | مزایای استفاده از دیوار خشک کناف (درای وال)

در صورت استفاده از دیوار خشک (درای وال) مقاومت در برابر صدا به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. همچنین با استفاده از عایق های پشم سنگ و یا پلی استایرن می توان دیوارها را در برابر حرارت و آتش نیز عایق نمود.

 

با توجه به امکان رنگ آمیزی مستقیم دیوار خشک کناف (درای وال) نیازی به گچ و خاک نیست در نتیجه سرعت اجرای پروژه افزایش یافته و موجب صرفه جویی در منابع و زمان می شود. لازم به ذکر است مساحت مفید ساختمان نیز در صورت استفاده از دیوارهای کناف (درای وال) که سطح کمتری را اشغال می کنند، افزایش می یابد.

مزایای دیوار خشک کناف | مزایای درای وال

اجرای درای وال (دیوار خشک کناف) مزایای متعددی را در پی دارد که در زیر به بیان آن ها می پردازیم:

1- سرعت اجرای بالای دیوار درای وال کناف یکی از مهم ترین مزیت های دیوار Drywall است. سرعت اجرا و نصب دیوار خشک (درای وال) تا ۴ برابر سریع‌تر از دیوارهای سنتی است؛ بعلاوه نیازی به تمیزکاری پس از نصب نیز ندارد.

2- سبک بودن دیواری پیش ساخته درای وال مقدار قابل توجهی از بار مرده ساختمان را کاهش می دهد. در نتیجه میزان خسارت در زمان زلزله به مقدار زیادی کاهش می یابد.

3- فضای خالی داخل دیوار خشک (درای وال) در ساختمان ضمن ایجاد دسترسی آسان به تأسیسات ساختمانی، امکان استفاده از عایق‌های صوتی و حرارتی را در اجرای دیوار خشک (Drywall) فراهم می کند.

4- افزایش مساحت مفید ساختمان در نتیجه استفاده از سیستم درای وال کناف که سطح زیادی را اشغال نمی کند، حاصل می گردد.

5- دیوار خشک (درای وال) بار مرده ساختمان را کاهش داده، در نتیجه خطرات احتمالی ناشی از زلزله به مقدار چشمگیری کاهش می یابد.

6- حذف مصالح ساختمانی مختلف مانند پروفیل آهنی، میلگرد آجر، بلوک سیمانی، شن، ماسه، سیمان، خاک رُس، آب و در نتیجه استفاده از دیوار کاذب درای وال حاصل می شود، که تأثیر قابل توجهی در کاهش هزینه ها از طریق حذف هزینه های ناشی از حمل و نقل و پرت مصالح به دنبال دارد.

7- درای وال با حذف نیاز به ادوات جوشکاری، هزینه های مصرفی برق را نیز بدین دلیل کاهش می دهد.

8- سرعت بالا در اجرای دیوار خشک درای وال از دیگر مزایای مهم درای وال است که نسبت به سیستم های سنتی سرعت اجرای کار را حدود 3 تا 4 برابر افزایش می دهد. همین امر موجب حذف هزینه های استقرار اکیپ در محل اجرای پروژه خواهد شد.

9- در پروژه هایی که از دیوار خشک (درایوال) استفاده می شود مدت زمانی کوتاهی طول می کشد تا پروژه از مرحله شروع به مرحله اتمام نازک کاری برسد، در نتیجه زمان خواب سرمایه کاهش می یابد.

10- درای وال ها عایق بندی صوتی را در برابر تراگسل های صدای کوبه ای و هوابرد در ساختمان ایجاد می کنند. همچنین با وجود فضای خالی میان تیغه ها می توان همزمان با اجرای تیغه ها تأسیسات مکانیکی و برقی را اجرا کرد.

11- در صورت استفاده از درای وال، در زمان بروز مشکل به راحتی می توان به تأسیسات مکانیکی و برقی دسترسی پیدا کرده و آن را ترمیم، تعمیر و یا تعویض نمود.

12- کاهش هزینه های مربوط به نظافت نخاله های ساختمانی و همچنین حذف نظافت ساختمان ناشی از ملات های سیمانی، گچی و   در نتیجه استفاده از دیوار خشک (درای وال) حاصل خواهد شد.

13- کیفیت ثابت و استانداردی دیوارهای خشک (درای وال) و همچنین تولید صنعتی و حذف هزینه های ناشی از عدم یکنواختی مصالح سنتی و همچنین انبار کردن مصالح مختلف مانند سیمان، گچ و … مانع از ایجاد رطوبت و ناکارآمدی آن می شود.

14- قابلیت اجرای درای وال بر روی هر نوع کف تمام شده باعث می شود تا تغییرات آتی بنا بسیار آسان شود.

15- سرعت  اجرای کاشی و سرامیک روی دیوار خشک (درای وال) به دلیل صاف و یکدست بودن نمای درای وال و عدم نیاز به شاقول و تراز کردن بسیار زیاد خواهد بود.

 

این مزیت های درای وال، اجرای آن را مخصوصاً برای بازسازی خانه‌های قدیمی به یک گزینه فوق‌العاده جذاب بدل می‌کند.

معایب درای وال | معایب دیوار خشک کناف

در مقایسه با مزایای متعدد درای وال، معایب آن قابل چشم پوشی است. از جمله معایب Drywall به موارد زیر می توان اشاره کرد:

1- دیوار پیش ساخته درای وال در برابر ضربه آسیب‌پذیر، امّا قابل تعمیر است.

2- از آنجاییکه قیمت دیوار خشک از مصالح سنتی بیشتر است، برخی افراد قیمت درای وال کناف را یکی از معایب درای وال می دانند.

3- با توجه به اینکه امکان اجرای نمای سیمان شسته و سنگ روی دیوار خشک (درای وال) در ساختمان وجود ندارد، تنها می‌توان از نمای خشک استفاده کرد (گچبرگ، ترمو وود و …).

4- در صورتی که هنگام اجرای دیوار خشک (درای وال) از پشم سنگ یا پلی استایرن برای پر کردن فضای داخلی استادها استفاده نشود، صدای طبل مانند آن می‌تواند آزاردهنده باشد.

 

نکته: برای اجرای درای وال توصیه می‌شود که نصب آویز حتماً روی استادهای گالوانیزه انجام شود.

اجرای دیوار خشک کناف (درای وال) روی گچ یا سفال

پاسخ به این سؤال که آیا بر روی دیواره های سفالی و گچی می توان از دیوارهای کنافی (درای وال) استفاده کرد یا نه؟ مثبت است. به سادگی می توان بر روی دیوار خشک از از پوشش کناف استفاده کرد.

 

در صورت علاقه به استفاده از چراغ های LED بر روی کناف این کار به سادگی قابل اجرا است، کافی است از متخصصین مربوطه راهنمایی بگیرید.

شست و شوی درای وال | شست و شوی دیوار خشک

در مورد شست و شوی محصولات کنافی (محصولات درای وال) باید توجه داشته باشید که تنها در صورتی که بر روی دیوار کناف از کاغذ دیواری یا رنگ قابل شست و شو استفاده شده باشد، امکان شست و شوی دیوار وجود دارد؛ در غیر این صورت برای تمیز کردن دیوار تنها می توان از پارچه نمدار استفاده کرد. 

نحوه اجرای درای وال (drywall) | نحوه اجرای درای وال کناف

این دیوار از یک سری ناودانی های عمودی و افقی تشکیل شده است. در اجرای درای وال ابتدا ناودانی های افقی را در امتداد هم روی کف و سقف (به وسیله شاقول یا تراز لیزر) توسط تفنگ گازی و میخ های فولادی پرچ می کنند.

سپس ناودانی های عمودی را با فاصله 40  الی ۶۰ سانت (بسته به کاربری دیوار) درون ناودانی های افقی گذاشته و توسط پیچ های سرمته (ابزار درای وال) آن را به پیچ درای وال متصل می کنند. به دلیل اتصالات مفصل درای وال، این دیوار به شدت در برابر زلزله مقاوم است.

سپس نوبت به پوشش (از صفحات گچی (گچ برگ) و یا سیمانی که معمولاً ابعاد ۵/۱ در ۱۲۰ در ۲۴۰ می باشد، تشکیل شده است) می رسد که روی سازه های عمودی و افقی قرار گرفته و پیچ شوند.

بدیهی است درون سازه دیوار سوراخ های تأسیساتی گنجانده شده است که قبل از پوشش می توان تأسیسات را به راحتی از میان آن ها رد کرد.

در صنعت ساختمان، دیوار خشک (درای وال) در مقابل دیوار بنایی یا دیوار ماسونری (Masonry Wall) قرار می گیرد. منظور از دیوار بنایی یا ماسونری دیواری است که در آن از مصالحی چون آجر (Brick)، سفال، بلوک های سیمانی(Concrete Block)، بلوک های متشکل از بتن هوادار اتوکلاو شده (AAC Block) و به همراه ملات به عنوان مصالح چسباننده استفاده شده است.

در مقابل، درای وال دیواری است که در آن انواع پوشش های ورقه ای یا تخته ای از جمله انواع صفحات روکشدار گچی(Gypsum–Board)، تخته سیمانی الیافی (Fibercement-Board) با استفاده از ادوات اتصال (Fasteners) مانند پیچ، میخ یا گاهاً پرچ بر روی سازه زیرسازی درای وال نصب می شوند.

همان طور که اشاره شد دلیل اطلاق کلمه خشک یا درای (Dry) به درای وال، عدم استفاده از ملات تر می باشد. اگرچه در ایران بدلیل آنکه شرکت کناف ایران استفاده از درای وال را شروع ، ترویج و توسعه داده است ، اصطلاحاتی چون دیوار کناف ، درای وال کناف ، دیوار خشک کناف و ساخت و ساز خشک کناف معادل درای وال مورد استفاده قرار می گیرد.

 

در فرهنگ لغات ساخت و ساز خشک واژگان متداولی برای پوشش روی دیوارهای خشک که مترادف واژه درای وال هستند استفاده می شود. واژگانی چون پلاستر برد یا پلاستر بورد (Plaster Board)، گچ برگ (Gypsum Board)، شیت راک (Sheet Rock)  و وال برد  (Wall Board) نمونه هایی از این قبیل اصطلاحات مترادف هستند.

برای استفاده از درای وال چه باید کرد؟ | نکاتی که در استفاده از درای وال باید به آن توجه کرد!

• گچ برگ ضد آب وجود ندارد بلکه این گچ برگ ها مقاوم در برابر رطوبت هستند و به درد کشورهای غیر اسلامی میخورد که از توالت فرنگی بدون وجود آب برای شستشو استفاده می کنند.

به کرات دیده شده که در ساختمان و درون سرویس حمام از این گچ برگ ها استفاده شده و بر روی آن کاشی می چسبانند که این کار بسیار غلط است.

• با آگاهی کامل از ابعاد استاندارد ورق های درای وال، در هنگام خرید درای وال مانع از افتادن در دام شرکت های سود جویی شوید که اقدام به تولید این سازه ها در ابعاد غیر استاندارد (ضخامت آنها خیلی کمتراز ۶/٠ میلیمتر است. متاسفانه بعضی از این ورقها کمتر از ۴/٠ میلیمتر است) و با کیفیت بسیار پایین نموده اند و ارزانتر به بازار عرضه می نمایند.

کافیست به یک متخصص مراجعه نموده و ضخامت ورق درای وال را با کولیس اندازه گیری نمایید، ورق خوب باید از جنس گالوالیزه خوب و حداقل ۶/٠ میلیمتر ضخامت داشته باشد و خم های آن باید ٩٠ درجه بوده و دچار پیچیدگی نباشد. در غیر این صورت نه تنها دچار زنگ زدگی میشود بلکه نمی تواند وزن سازه را تحمل کند.

• تمام ارزش یک گچ برگ به نوع کاغذ آن است پس حتماً سعی کنید از گچ برگ های مارک دار که دارای تاییده میباشند استفاده نمایید.

• مقدار جذب آب در سیمان برگ ها تعیین کننده کیفیت آن است. پس در مورد سیمان برگ ها باید این نکته را مد نظر داشته باشید که دو نوع سیمان برگ داریم. سیمان برگ های دیاموند که دارای جذب آب کمتر و با کیفیت ترند و سیمان برگ های کلاسیک با قدرت جذب آب بیشتر که به درد هر جایی نمیخورند.

 

• در انتخاب تیم نصب خیلی دقت کنید، متأسفانه دیده شده است که این گروه های کاری به جای استفاده از پیچ های مخصوص از پرچ یا پیچ های بی کیفیت استفاده می کنند. چرا که این کار بالغ بر متری ۵٠٠ تومان برایشان به صرفه تراست.

انواع محصولات درای وال

1- دیوار داخلی جدا کننده

دیوار جدا کننده داخلی کناف، از جمله محصولات درای وال کناف است که به عنوان دیوار غیر باربر برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

2- دیوارهای داخلی پوششی

دیوار داخلی پوششی کناف، نوع دیگری از درای وال است که به منظور نازک کاری یا جایگزین سفید کاری، بازسازی دیوارهای بنایی و به سازی ویژگی های فیزیکی مانند پوشش معماری و عایق صوتی و حرارتی استفاده می شود. 

 

3- سقف های کاذب یکپارچه

سقف کاذب درای وال کناف، مدل دیگری از درای وال (ساخت و ساز خشک) با ساختار سبک و زیرساز سبک فولادی است که به سقف اصلی متصل می شود و امکان نصب عایق حرارتی و صوتی و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را از طریق فضای خالی پشت سقف میسر می سازد. 

 

قیمت درای وال DryWall | قیمت دیوار خشک

همان طور که بیان شد، قیمت درای وال و اجرای دیوار خشک به طور کلی از اجرای یک دیوار بنایی یا دیوار ماسونری (Masonry Wall)  بیشتر است.

با توجه به برند کناف، ابعاد، نوع و همچنین ضخامت درای وال قیمت دیوار خشک تغییر می‌کند. البته هزینه اجرای درای وال را هم باید در نظر بگیرید.

 

اجرای دیوار خشک (اجرای درای وال) هرچند ساده و سریع، اما یک کار کاملاً تخصصی است. پیشنهاد می‌کنیم برای اجرای Drywall از متخصصان باتجربه در اجرای دیوار خشک کناف کمک بگیرید. “مجموعه تخصصی ماد” با سال ها تجربه آماده کمک و خدمت رسانی به شما است.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

سؤالات پرتکرار درباره درای وال

ﮐﺎﺷﯽ، ﺳﻨﮓ و آﺟﺮ ﺑﺎ وزن ﺣﺪاﮐﺜﺮ40 ﮐﯿﻠﻮﮔﺮم ﺑﺮ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﭼﺴﺐ‌های ﮐﺎﺷﯽ ﺑﺮ روی دﯾﻮارﻫﺎی ﺧﺸﮏ قابل اجرا هستند. ﻗﻄﻌﺎت ﺳﻨﮕﯿﻦ ﺗﺮ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺴﺘﻘﻞ از دﯾﻮار و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از اﺗﺼﺎﻻت ﻣﮑﺎﻧﯿﮑﯽ ﺑﻪ ﺑﺪﻧﻪ اﺻﻠﯽ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻣﺘﺼﻞ ﮔﺮدﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﺎر آن ﻫﺎ ﺑﻪ دﯾﻮار وارد ﻧﺸﻮد. ﺑﺮای اﺟﺮای ﺳﻨﮓ و ﮐﺎﺷﯽ ﺑﺮ روی دﯾﻮارﻫﺎی خشک درای وال، ﺻﺮﻓﺎً از ﭼﺴﺐ ﮐﺎﺷﯽ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﺷﻮد. 

در هر یک از مراحل طراحی، اجرا، بهره برداری و تعمیرات سیستم های درای وال در صورت وجود هرگونه ابهام فنی، دایره پشتیبانی فنی آمادگی ارائه راهنمایی، جزئیات فنی، راه حل و رفع ابهام های فنی را دارد.

برچسب ها:

درای وال کناف ایران، درای وال چوبی، درای وال در فهرست بها، عکس درای وال، مقالات درای وال، درای وال قیمت، محصولات کناف ایران، معنی drywall، drywall چیست، سیستم drywall، سقف کاذب درای وال، درای وال چیست، درای وال چند متر است، درایوال، قیمت درای وال متری چند.

 

5/5