دیوار کناف

دیوار کناف چیست؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند... نمایش

دیوار

دیوار (حائل میان دو چیز) سازه‌ای است که وظیفه نگهداری فضای مشخص، سقف یا بار را دارد. دیوار گلی، دیوار بالی، دیوار برگشتی، دیوار ربع مخروطی، دیوار هدایت آب، دیوار ضامن، دیوار حایل، دیوار پوششی، دیوار ساحلی، دیوار گابیون، دیوار رسوب گیر، دیوار جداکننده و دیوار کاذب انواع مختلف دیوار از گذشته تا به امروز هستند.

دیوار کاذب کناف | تعریف دیوار پیش ساخته کناف

دیوار کاذب کناف یا همان دیوار خشک (به دیوار کناف در انگلیسی Knauf wall  گفته می شود) به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد فضای داخلی مدرن و جذاب و در عین حال مقرون به صرفه و استاندارد محسوب می شوند که به دلیل سهولت نصب و جذابیت ظاهری، بسیار کاربردی و پرطرفدار است.

دیوار جداکننده و دیوار پوششی دو نوع متداول دیوار کاذب کناف در ایران هستند. شرکت کناف به عنوان تولیدکننده برتر انواع سقف کاذب، دیوار کاذب و سایر تجهیزات همواره در صنعت تولید مصالح ساختمانی پیشتاز بوده است. در این مقاله به معرفی مزایا، ‌معایب و سایر ویژگی های دیوار کاذب کناف می پردازیم.

مجموعه تخصصی ماد به عنوان نماینده رسمی کناف در ایران مفتخر است که سال ها در زمینه ارائه خدمات اجرا و بازسازی و نوسازی واحدهای تجاری، اداری و مسکونی، با مرغوب ترین متریال همراه شما عزیزان بوده است.

دیوار کناف | دیوار کناف چیست؟

آیا می دانید دیوار کناف چیست؟ آیا تا بحال از خود پرسیده اید که نحوه اجرای دیوار کناف چگونه است؟ در این بخش به پاسخ این سؤال ها می پردازیم. در حالت کلی دیوار کناف (با نام لاتین knauf) مجموعه ای از صفحات سیمانی یا روکشدار گچی با متریال و ابزارهای فلزی است که در ترکیب با هم بهترین سازه ها را در صنعت ساختمانی پدید می آورد.

امروزه برای جداسازی دیوارها در مکان های مختلف از دیوار جداکننده کناف (درای وال) استفاده می شود. دیوار کنافی بیشتر برای فضای داخلی منزل و دیگر قسمت های ساختمان و یا دیوارهایی که باربر نیستند کاربرد دارند.

دو نوع سی.سی.دبلیو و یو.یو.دبلیو از این دیوار، در داخل چهارچوب درب استفاده می شوند که توسط پیچ های مخصوص و صفحه هایی از جنس چوب یا گچ روی درب محکم می شوند.

از بتانه یا نوار چسبی مخصوص برای پوشاندن شکاف یا درزهای بین قاب و صفحه های نصب شده دیوار کناف استفاده می شود. در نتیجه می توان آن را با کاشی، سرامیک و یا عایق های صوتی و گرمایشی پوشاند.

از آنجا که دیوار جداکننده کناف بسیار نازک تر از دیوارهای آجری و بتنی است به راحتی می توان تغییرات دلخواه را در آن ایجاد کرد. برای مثال با ایجاد حفره می توان انواع لوله کشی و تأسیسات برقی را از آن عبور داد که این خود یکی از مزیت های مهم دیوار جداکننده کناف است.

انواع دیوار کناف

دیوار کناف ساده، دیوار کناف متحرک، دیوار کناف عایق صوتی، دیوار کنافی پشت تلویزیون، دیوار کناف سیمانی، دیوار کناف تزیینی، دیوار تأسیساتی کناف، دیوار کناف جا تلویزیونی، کناف چوبی دیوار، دیوار کناف ضد حریق، دیوار کناف پذیرایی، دیوار پوششی کناف بدون سازه، کناف دیوار پشت تخت خواب، دیوار کناف دکوراتیو، دیوار دکوری کناف، کناف دیوار دستشویی، کناف دیوار راه پله، دیوار کناف ضد رطوبت، کناف دیوار راهرو، دیوار کناف سقف، کناف دیوار سالن، دیوار سبک کناف، دیوار کناف تلویزیون، کناف دیوار نمای ساختمان، کناف دیوار مجازی، کناف دیوار مغازه، کناف دیوار قفسه، دیوار کناف کاذب، دیوار کناف گچی، کناف گوشه دیوار، دیوارکوب کناف، دیوار کناف طرح دار، کناف دیواری و … انواع دیوار کناف از لحاظ نوع کاربری هستند.

دیوار کناف در صنعت ساختمانی

دیوار کناف از جمله مصالح نوین بدون نیاز به استفاده از آب در صنعت ساختمانی است که در طراحی داخلی به منظور عایق حرارتی و صوتی استفاده می شود. زیر سازی فلزی شامل رانر و استاد، صفحات روکشدار سیمانی یا گچی، عوامل اتصال پیچ و مهره مصالح، درزگیری بتن و ماستیک، عایق های صوتی و حرارتی متریال اصلی تشکیل دهنده کناف دیوار هستند.

در واقع دیوار کناف ساده مانند بوم سفیدی است که این امکان را برای طراح و مجری ساختمان فراهم می کند تا در حین پیاده سازی و اجرای دیوار کناف، خلاقیت و هنر خود را پیاده سازی کنند.

استفاده از سقف و دیوارهای کاذب کنافی نقش بسزایی در زیبایی و جذابیت طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ایفا می کند که معماران داخلی و طراحان با استفاده از آن ها طرح های زیبا و منحصر به فردی در نمای داخلی ایجاد می کنند.

اهمیت دیوار کناف در صنعت ساختمان سازی به قدری است که با یک مدیریت هوشمندانه می توان طرح های زیبا و متنوعی را خلق کرد که تأثیر بسزایی در ایجاد یک دکوراسیون خارق العاده شکیل و یونیک در نمای داخلی ساختمان دارد.

تاریخچه کناف دیوار

دو برادر آلمانی به نام های آلنفوس و کارل کناف در سال 1932 یک شرکت طراحی ساختمانی را با نام خود تأسیس و فعالیت خود را از همان سال های آغازین شروع کردند. دیوار کناف از جمله محصولات پرکاربرد تولید شده توسط این شرکت بود.

نحوه اجرای دیوار کناف چگونه است؟ | شیوه اجرای دیوار کناف

آیا چیزی درباره نحوه اجرای دیوار کناف می دانید؟ در پاسخ به این سؤال بد نیست بدانید؛ کناف کاری، فرآیند پوششی زیبا و مقاوم در صنعت ساختمان سازی است که معمولاً به چهار روش زیر قابل اجراست.

1- کناف کاری دیوار کاذب پوششی

این شیوه اجرایی کناف کاری دیوار با دو بخش اجرایی کناف با سازه و بدون سازه، به منظور بازسازی و ترمیم ساختمان های قدیمی انجام می شود.

2- روش اجرای کناف با سازه متصل به دیوار زمینه

 

در این روش با ایجاد یک فاصله آزاد، ورقه های روکش دار گچی بر پایه یک زیرسازی فلزی که به دیوار اصلی متصل شده است، پیچ می شوند.

3- اجرای سازه کناف با سازه مستقل از دیوار زمینه

 

دیوار کناف با سازه هایی مستقل از دیوار اصلی یا زمین از لحاظ پوششی شباهت بسیاری با کناف های جدا کننده دیوار دارد و گزینه مناسبی برای دیوارهای پوششی (با  هدف بارگذاری محاسبات استاتیکی و نصب بارهای طره ای) است.

4- اجرای پوششی بدون سازه

اجرای پوششی بدون سازه با هدف جداسازی بخشی یا تمامی نواحی داخلی ساختمان از دیوارهای کاذب کناف انجام می شود. روش اجرای آن بدین طریق است که ابتدا صفحات روکشدار سیمانی یا گچی را به کمک پیچ های مخصوص در یک یا چند لایه فولادی متصل می کنند. سپس کلیه درزهای ناشی از اتصال صفحات روکشدار در لایه های فولادی را به کمک نوارهای مخصوص پر می کنند.

پس از انجام این مراحل و آماده سازی نهایی دیوار کناف (دیوار کی پلاس) می توان عملیات مربوط به طراحی، کاشی کاری، رنگ آمیزی و کاغذ دیواری را بر روی آن انجام داد.

مزیت اجرای کناف دیوار

امروزه در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی شاهد تغییرات قابل ملاحظه ای در زمینه زیبا سازی و تزئین فضای محیط هستیم. همین امر توسعه و گسترش هر روزه استفاده از متریال و مصالح ساختمانی را به همراه داشته است.

همگام شدن دیوار پوششی کناف و انواع گوناگون آن با فناوری های روز با سلیقه مشتریان در سراسر دنیا، محبوبیت هر چه بیشتر استفاده از دیوار کناف را موجب شده است.

 

امنیت و سرعت بالای اجرای کناف، زیبایی، مرغوبیت و کیفیت متریال تشکیل دهنده دیوار کناف، از جمله مشخصه هایی است که این محصول را در میان طراحان و مصرف کنندگان نهایی ارزشمند نموده است. از دیگر مزیت های دیوار کناف می توان به قابلیت نصب آسان و سریع دیوار کنافی برای تمامی فضاهای داخلی ساختمان اشاره کرد.

دیوار کناف به عنوان پوشش داخلی

انعطاف پذیری بالای کناف امکان ایجاد و تغییر هر فرم و شکلی را در دیوار کناف فراهم می کند. بعلاوه فضای خالی داخل دیوار کناف زمینه را برای عبور تأسیسات ساختمانی از داخل دیوار کنافی هموار کرده است.

در صورت اجرای اصولی و استاندارد، رنگ پذیری بالا و افزایش فضای مفید زیربنای دیوار کناف آن را به گزینه مناسبی برای استفاده در دکوراتیو بدل نموده است.

در صورت بروز مشکل در تأسیسات ساختمان پس از اجرای دیوار کناف به راحتی می توان دیوار زمینه را جدا کرده و نسبت به ترمیم و بازسازی دوباره دیوار کناف اقدام کرد.

برخلاف دیوارهای سنتی، دیوار کناف بار اضافه به ساختمان تحمیل نمی کند و وزن دیوار کناف سبک بوده و موجب می شود هنگام وقوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی تخریبات کمتری برجای بماند.

نکات مهم در اجرای دیوار کاذب

1- باید حتما قبل از اجرای محل مورد نظر را از هر گونه لک، چربی و آلودگی پاک کرد.

2- انتخاب طرح مناسب با معماری ساختمان

3- مشاوره با طراح داخلی و فرد متخصص در اجرای دیوار کاذب

4- در نظر گرفتن نوع کاربرد (دکوراتیو، جدا کننده و یا آکوستیک بودن)

مزایای بارز اجرای دیوار کناف | مزایای دیوار کناف

علاوه بر عایق حرارتی و صوتی بالا، از دیگر مزیت های بارز اجرای دیوار کناف این است که از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از سایر دیوارهایی است که در ساخت آن ها از مصالح ساختمانی استفاده شده است. به علاوه استفاده از دیوار کناف در پوشش داخلی ساختمان موجب صرفه جویی قابل توجهی در مصرف سایر مصالح ساختمانی نظیر سیمان، فولاد و غیره می گردد.

 

مقاومت بالای دیوار کناف در برابر آتش سوزی از دیگر مشخصه های بارز آن است. تمام این مزیت ها نسبت به سایر دیوارهای قدیمی مهر تأییدی است به ترجیح استفاده از دیوار کناف به عنوان دیوار پوششی و تزئینی.

معرفی دیوار کناف

از جمله معایب انگشت شمار دیوار کنافی آسیب پذیر بودن در مقابل رطوبت و ضربه است که به تبع آن در حمام و محیط های مرطوب قابل استفاده نیست. همچنین از دیوار های کناف در مکان هایی مانند باشگاه های ورزش رزمی نمی توان استفاده کرد چرا که در برابر ضربه های ناگهانی دوام ندارند.

قیمت دیوار کناف | هزینه اجرای دیوار کناف

همانند سایر مصالح ساختمان سازی عوامل و پارامترهای مهم بسیاری در تعیین هزینه و به عبارتی قیمت نهایی کناف دیوار دخیل هستند.

اصولاً معماران و طراحان داخلی ساختمان پس از مشاهده محل مذکور و با در نظر گرفتن مواردی از قبیل هزینه متریال به کار رفته، هزینه کارگر و نیز مدت زمان تحویل نهایی کار، قیمت دیوار کناف را محاسبه می کنند.

 اغلب طراحان و معماران داخلی قیمت دیوار کناف (همچنین قیمت اجرای دیوار کناف) را بر مبنای هر متر مربع در نظر می گیرند و عواملی نظیر زمان مورد نیاز برای انجام کار و وسعت فضای مذکور نیز در تعیین قیمت نهایی دیوار کناف دخیل است.

توجه داشته باشید که قیمت نهایی دیوار پوششی کناف در ساختمان هایی که نیاز به ترمیم و بازسازی دوباره دارند در مقایسه با ساختمان های نوساز بیشتر است.

 

چرا که پیاده سازی و اجرای دیوار کناف در هنگام بازسازی و ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی وابسته به پارامتر و  مراحل مختلفی است که هیچ یک از آن ها از پیش تعیین شده نیستند، اما اجرای دیوار در ساختمان نوساز سریع تر و بی دردسر تر است.

قیمت نصب دیوار کاذب کناف

هزینه و قیمت نصب دیوار کناف به نوع پروژه و نوع و البته سایز و ضخامت دیوار کناف بستگی دارد. قیمت دقیق برای هر پروژه پس از مشخص شدن تمام جزئیات نقشه، توسط متخصص به مشتریان اعلام می شود.

 

اگر می خواهید مطلع شوید کناف دیوار متری چند است، همچنین جهت خرید دیوار کناف، اطلاع از جزییات دیوار کناف (مثلاً وزن مخصوص دیوار کناف، اجرای کناف دیوار، روش اجرای کناف، عرض دیوار کناف) و قیمت دیوار کناف با ما تماس بگیرید.

تولید، نصب و اجرای دیوار کناف با بهترین کیفیت توسط مجموعه تخصصی ماد

مجموعه تخصصی ماد برای حرکت رو به جلو و دست یابی به موفقیت های آتی خود به حصول رضایت مشتریان، خشنودی کارکنان و رغبت همکاران باور دارد.

 

در این راستا، کلیه اعضای تیم ماد متعهد به حفظ یکپارچگی و غنای دانش فنی خود، در بالاترین سطح استاندارد است. 

جهت اطلاع بیشتر از شرایط اجرای پروژه ساختمانی با دیوار کناف، قیمت اجرای دیوار کناف و همچنین برآورد هزینه اجرایی و خرید دیوار کناف با کیفیت بالا با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

سؤالات پرتکرار درباره دیوار کناف

اگرچه راهکارهایی برای این امر وجود دارد اما به چند دلیل توصیه نمی شود. ازجمله اینکه مشتریان اغلب به دنبال دیوار کناف بندی شده با طرح های مدرن هستند و ابزارهای گچی (با شیوه های قدیمی) با مدرنیته و سلایق روز مشتری تعارض دارد.

 

اما در صورتی تمایل به ایجاد ابزار گچی روی کناف، می توانید از ابزارهای گچی آماده در بازار استفاده کنید. اگر همچنان قصد گچ کاری روی دیوار کناف را دارید باید در محل تماس ابزار گچی با دیوار کناف، کاغذ پانل دیوار کناف را بتراشید تا سطح زبر شده و گچ ابزار به گچ کناف بچسبد.

وزن دیوار کناف حدود ده تا پانزده برابر سبک تر از دیوارهای سنتی است.

در هر یک ازمیراجزئیاترا دارد.با توجه به جنس و مشخصات دیوار استفاده از عامل اتصال مناسب ضروری است. برای مثال با توجه به ضخامت لایه، استفاده از پیچ و رول پلاک برای اجرای سازه روی کف تمام شده از جنس سنگ یا سرامیک و در دیوار و سقف های با بلوک های توخالی سیمانی یا سفالی استفاده از بولت های پروانه ای، مهارهای صلیبی و یا پیچ و رول پلاک مخصوص پیشنهاد می شود.

 

در هر یک از ممیرات س فنی، راه حنی را دارد. نباید حداکثر نا ترازی دیوار زمینه بیش از 4 سانتی متر باشد.

 

برای جلوگیری از ایجاد ترک در محل اتصال سقف  و دیوار در زمان درزگیری در فصل مشترک در ساختار خشک استفاده از نوار درزگیر داخلی بسیار رایج است. همچنین برای درزگیری کنج داخلی در فصل مشترک ساختار وخشک و بنایی از نوار چسب جداکننده (Trenn-fix) و در موارد خاص از اتصال لغزان در سقف استفاده می شود.

ﺧﯿﺮ، ﺑﺎﯾﺪ دﻗﺖ ﺷﻮد زمان ﻧﺼﺐ ﺻﻔﺤﺎت، ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﯿﻦ ﺻﻔﺤﺎت ﺣﺪاﮐﺜﺮ 2 الی 3 ﻣﯿﻠﯽ ﻣﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ وﺳﯿﻠﻪ ﻧﻮار و ﺑﺘﻮﻧﻪ درزﮔﯿﺮ، بتوان ﺑﯿﻦ آﻧﻬﺎ را ﭘﺮ ﮐﺮد. چرا که اصولاً ﺗﺮک ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ در ﺳﻄﻮح ﺑﻪ وﺟﻮد ﻣﯽ آﯾﻨﺪ در ﻣﺤﻞ درز ﺑﯿﻦ ﺻﻔﺤﺎت هستند ﻟﺬا در اﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﻣﻮارد توصیه می شود اﺻﻼح زﯾﺮ ﺳﺎزی ﻓﻠﺰی انجام شود.

برچسب ها:

دیوار کناف پشت تلویزیون، دیوار کناف کاری، دیوار کناف کاری، دیوار کناف عایق صدا، قیمت دیوار کناف در شیراز، دیوار کناف کاری شده، کناف دیوار شیک، دیوار کناف شده، قیمت دیوار کناف سال 99، زیرسازی دیوار کناف، کناف زدن دیوار، کناف روی دیوار، کناف روی دیوار پذیرایی، مدل کناف دیوار راهرو، کناف دیوار داخلی، دیوار کناف در ایران، دیوار کناف دکور، دیوار کناف در اصفهان، دیوار کناف آماده، کناف دیوار اتاق کناف دیوار اتاق کودک، کناف دیوار اتاق خواب، دیوار کناف ایران، دیوار کناف کار، دیوار با کناف، کناف دیوار برای تلویزیون، کناف دیوار برای ال سی دی، دیوار کناف پیش ساخته، دیوار کناف پردیس، ساخت دیوار با کناف، کناف دیوار خانه، دیوار خشک کناف، قیمت دیوار کناف ضد حریق، کناف دیوار حال، دیوار کناف و چوب، دیوار پوش کناف چیست، دیوار چینی کناف، نحوه اجرای دیوار جداکننده کناف، کناف دیوار مدل جدید، دیوارهای جداکننده کناف، اجرای دیوار جداکننده کناف، دیوار کناف جدید، دیوار تهران کناف سقف، دیوار تهران کناف کار، دیوار پوششی کناف، دیوار پارتیشن کناف، دیوار کناف تهران، دیوار پوش کناف، دیوار پیش ساخته کناف، دیوار کناف قیمت، دیوار کنافی چیست، نصاب، دیتیل دیوار خارجی کناف، کناف دیوار اتاق خواب دخترانه، دیوار لاینینگ کناف

5/5