تاریخچه ایده

طبق تجربه شخصی ما وهمکارانمان، یکی از مشکلاتی که در پروژه‌ها و مناقصات با آن مواجه هستیم اینست که کارفرماها به دلیل اینکه نمی‌توانند اطلاعات کاملی نسبت به ساختارها و سیستم‌های درای وال داشته باشند و در هنگام برگزاری مناقصات هم همه کارفرماها یک مشاور متخصص درای وال در کنار خود ندارند، نمیتوانند به راحتی یک مناقصه را برگزار کنند. از طرف دیگر معمولا مشاورین کسانی هستند که خود در فروش و اجرای محصولات صنعت درای وال فعال اند. طبیعتا این موضوع تضاد منافع ایجاد می‌کند و نمی‌توانند مشاوره منصفانه ای به کارفرما دهند. پس کارفرما نمی‌تواند اعتمادی را که باید، داشته باشد.

نحوه کار سامانه

برای حل مشکلات موجود، سامانه مناقصاتی ماد ایجاد شد که بستر و پایه اصلی آن سامانه محاسباتی است. این سامانه ای کاملا حرفه‌ایست که بخش شرکت کننده و برگزارکننده از هم جدا شده است.

سامانه مناقصاتی تمام گزینه‌های مهمی که برگزارکننده (کارفرما) برای برگزاری یک مناقصه بی نقص باید در نظر بگیرد و ورودی‌های مهمی را که باید انتخاب کند به او اعلام و کارفرما را آگاه می‌کند.

بعد از پر کردن فرم‌ها توسط کارفرما مناقصه بسته شده و برای شرکت کنندگان باز می‌شود.

مناقصات خارج از سامانه

به این صورت که کارفرما در سامانه مناقصاتی محاسبات، فرم‌سازی‌ها و جدول‌بندی‌ها را انجام می‌دهد و فایل‌های مربوطه را به دو صورت PDF های با قیمت و بدون قیمت بگیرد و خودش مناقصه را به شیوه سنتی برگزار کند.

برگزاری مناقصات داخل سامانه

این قست خود دو بخش دارد .

خدمات سامانه مناقصاتی

مناقصات شفاف و کاملا سیستماتیک در محیطی امن

یکی از اهداف مهم این سامانه شفاف و ایمن بودن آن است.

سامانه مناقصاتی ماد براساس تجربیات ما، همکاران و کارفرمایان، از رانت‌ها و فسادهایی که شناخته شده و گاهی اتفاق می‌افتد جلوگیری می‌کند.

یکی ازاین فسادها و البته مهمترین آنها این است که گاهی یکی از اپراتورهای کارفرما (برگزارکننده مناقصه) احتمال دارد که پایین‌ترین قیمت پیشنهادی را به آشنای خود اعلام کند تا فرد خاصی در مناقصه برنده شود.

 

تعیین ساختار

همانطور که گفته شد پایه و اساس این سامانه، از سامانه محاسباتی ماد گرفته شده است و با انتخاب سیستم‌های موردنظر، سامانه بصورت خودکار بر اساس شرایط ذکر شده تعیین ساختار کرده و مصالح مورد نیاز و دستمزد را آنالیز و یک قیمت استاندارد و واحد به کارفرما می‌دهد تا با اطلاعات کامل و دید وسیع از پروژه مناقصه را برگزار کرده، متوجه قیمت‌های غیرواقعی شود و راحت‌تر تصمیم‌گیری کند.

خدمات آنلاین

این سامانه در ابتدای سال 1399 تکمیل گردید ولی در میانه سال 1400 به بهره برداری قطعی رسید. در این دوره 1 ساله سامانه به صورت آزمایشی تحت تست‌های مختلف قرار گرفت و ایرادات آن کاملا مرتفع گردید در حال حاضر ضریب خطای سامانه کمتراز 1% می‌باشد.

امکان مقایسه بین مناقصات

در سامانه مناقصاتی ماد می‌توان دو مناقصه کاملا مجزا را به صورت ردیف به ردیف با یکدیگر مقایسه کرد.

سامانه مناقصاتی ماد برای چه کسانی کاربرد دارد؟

این سامانه برای دو گروه از کاربران بسیار کاربرد دارد

در حال به روز رسانی